Tipy na výlet

Připravili jsme pro Vás přehled míst, která byste neměli minout.Montanregion Krušné hory - památka UNESCO

Objevte Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří, který je od 6. července 2019 památkou zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO.

Skládá z 22 součástí, které jako celek dokumentují proces utváření tohoto území během 800 let trvající hornické činnosti.

Podívejte se video Krušné hory - Krajina horníků z cyklu Národní klenoty z produkce České televize a uvidíte, co Vás tu čeká.

Více informacíTrail Park Klínovec

Startujte na vrcholu Klínovce a vydejte se po stezkách čtyř obtížností, které všechny končí u lanovky. Ta vás pohodlně vyveze zpět i s vaším kolem. Nejlehčí obtížnost zvládnou i děti a začátečníci.

Síť stezek pro horská kola obsluhovaná čtyřsedačkovou lanovkou nabízí 30 km trailů různých obtížností, 70 km tras pro horská kola značených po lesních cestách a patří mezi nejdelší souvisle mírně klesajících traily v Evropě.

Nově si také můžete v lázních zapůjčit elektrokola.

Více informacíKrálovská mincovna

Byla zřízena v roce 1520 po udělení mincovního práva Šlikům.

Dnes v budově sídlí muzeum s obsáhlou expozicí - "Jáchymov v zrcadle času". Součástí expozice je sklepení, kde je lapidárium cenných kamenických prvků z jáchymovských zbořených domů.

Více informacíKnihovna Latinské školy

Ve sklepních prostorách jáchymovské radnice si prohlédnete unikátní expozici starých tisků a rukopisů.

Většina svazků pochází z počátku 16. století, ale ve sbírce je například i Starý zákon ze 13. století i fragmenty textů z počátku 12. století.

Více informacíŠtola číslo 1 Jáchymov

Mezi památky na těžbu stříbrných i uranových rud patří i areál štoly č. 1 a sousední důl Svornost. Ražba štoly č.1 proběhla v rámci rozsáhlých průzkumných prací bývalými Jáchymovskými doly v letech 1952 – 1953.

Její délka je 230 m a jedna z bočních chodeb protíná i v minulosti těženou stříbronosnou žílu Evangelist.

Více informacíDalší tipy:Další tipy naleznete na webech regiontourist.cz a kudyznudy.cz