Sportovní zahájení lázeňské sezóny

Sportovní zahájení lázeňské sezóny

Zahájení lázeňské sezony v Jáchymově je originální těsným propojením kulturních a sportovních aktivit. Je to dáno tím, že jáchymovské lázně neslouží jen k léčbě, ale čím dál více návštěvníků zde hledá aktivní odpočinek, ke kterému sport prostě patří.


Pohár Madam Curie

SOBOTA 26. KVĚTNA 2018 | START 11:30 hod.

Pro silniční cyklisty již podruhé připravujeme závod s hromadným startem (jízda do vrchu), organizovaný jako open – pro širokou veřejnost. Přihlásit se můžete od 9:30 hod. v Lázeňském centru Agricola. Vlastní závod startuje v 11:30 hod. v lázeňském centru. Trasa povede Jáchymovem ke kostelu kolem dolu Svornost, Šlikovy věže, přes Nové město až k vrcholu Havlovka, kde bude cíl. Celková délka trasy je cca 4 km. Pro nejlepší závodníky je připraven pohár, medaile a řada drobných cen.

Podrobné propozice závodu najdete na ZDE

Cyklistika bez námahy

NEDĚLE 27. KVĚTNA 2018 | 10:00 hod.

Krušné hory ve spojení s novou klínoveckou lanovkou jsou doslova rájem pro cyklisty. Přijďte si vyzkoušet pod vedením zkušeného vůdce, že jízda na horách nemusí být jenom dřina. Na nedělní dopoledne jsme pro vás připravili příjemnou projížďku o délce cca 25 km, kdy se lanovkou vyvezete na vrchol Klínovce a zpět se svezete po rozmanitých lesních cestách.

Nordic walking

NEDĚLE 27. KVĚTNA 2018 | 10:30 hod.

Procházky různé náročnosti s „holemi“ nebo bez, patří k nejoblíbenějším způsobům trávení volného času v Jáchymově. Nedělní vycházka s instruktorem bude ideální příležitostí poznat nejen obnovenou historickou Mlýnskou cestu, ale i tajemství severské chůze.


Běh O106

NEDĚLE 27. KVĚTNA 2018 | 12:00 - 16:30 hod.

Již po druhé se v rámci doprovodného programu zahájení lázeňské sezóny uskuteční běžecký závod v několika kategoriích.
BĚH O106 klasik
Start Jáchymov | cíl – Klínovec, délka 6km, převýšení 600 m
BĚH O106 mini
Start | cíl Jáchymov před Lázeňským centrem Agricola, délka 2/4/6 km dle věkové kategorie + překážková dráha pro nejmenší

Více informací na www.behO106.cz


Automobilové závody do vrchu

NEDĚLE 27. KVĚTNA 2018 | 8:00 - 17:00 hod.

Na své si letos přijdou i milovníci spáleného benzínu. V době zahájení lázeňské sezóny se bude konat slavný automobilový závod do vrchu. Depo a start závodu bude u dolu Svornost a trasa povede stejně jako druhá polovina cyklistického závodu kolem Šlikovy věže, přes Nové město až k vrcholu Havlovka. Některá závodní auta bude možné si prohlédnout v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny v lázeňském parku v Jáchymově.

Podrobné informace o závodě najdete na ZDE


Sport pro každého aneb víkend otevřených sportovišť

SOBOTA 26. KVĚTNA A NEDĚLE 27. KVĚTNA  

O tom, že sport není jen výsadou mládí, se všichni zájemci mohou přesvědčit během celého víkendu, kdy budou zájemcům všechna sportoviště v lázních otevřena zdarma. K dispozici bude minigolfu, ruské kuželky nebo pétanque. V případě příznivého počasí bude k dispozici i tenisový kurt. To vše ve sportcentru v blízkosti hotelu Radium Palace.


Kompletní informace o kulturní části programu najdetet ZDE