Zahájení 113. lázeňské sezony 2019 v Jáchymově

Zahájení 113. lázeňské sezony 2019 v Jáchymově

Slavnosti zahájení lázeňské sezony se konaly o víkendu 25. – 26. května 2019. Na rozdíl od většiny lázeňských měst není jejich organizátorem město, ale lázně. Hlavní kulturní program byl opět situován na sobotu. Jeho vrcholem byl tradiční alegorický průvod s jáchymovskými horníky na čele. Téma jáchymovského hornictví bylo letos ještě umocněno otevřením saunového dolu Agricola. Jedná se o unikátní komplex saun v lázeňském centru Agricola, který je inspirován důlní historií Jáchymova. Jde o první „vyhloubený důl“ v regionu po dlouhých 62 letech a druhý důl lázní, které získávají léčivou radonovou vodu z nejstaršího provozovaného dolu ve střední Evropě, ze Svornosti.

Při příležitosti slavnostního otevření saunového dolu generální ředitel společnosti Léčebné lázně Jáchymov, MUDr. Eduard Bláha, pasoval za asistence horníků do funkce důlního mistra projektovou manažerku Ditu Poledníčkovou, která za proměnou lázeňského centra stála. Společně pak v budově otevřeli expozici mapující historii lázeňství v Jáchymově a uložili časovou schránku s poselstvím pro budoucí generace.

Schránka obsahuje mimo jiné vzorek horniny z dolu Svornost, minerální vodu s údaji o změřeném obsahu radonu, fotografie stávajícího vedení a dopis generálního ředitele. 

Současně se saunovým dolem společnost veřejnosti představila i zcela novou moderní prosklenou restauraci lázeňského hotelu Astoria s letní terasou , která poskytuje svým hostům unikátní kontakt s lázeňským parkem i vodopádem.

Celý slavnostní den byl ukončen koncertem úžasné slovenské formace Silband v lázeňském hotelu Radium Palace a slavnostním ohňostrojem.

 

Pro další informace laskavě kontaktujte: pana Josefa Provázka, obchodního a marketingového ředitele

GSM : +420 702 075 925, eMail: provazek@laznejachymov.cz

Fotografie ZLS 2019


Poděkování sponzorům - ZLS 2019