10. výročí provozu aquacentra

10. výročí provozu aquacentra

Uteklo to jako voda, když se před deseti lety dne 21. 11. 2009 přesně v 11 hodin, 11 minut a 11 sekund po roční výstavbě slavnostně otevřelo nové aquacentrum v Lázeňském centru Agricola.

Generální ředitel MUDr. Eduard Bláha tehdy se zahradnickými nůžkami přestřihl jako slavnostní pásku horní díl plavek a za přítomnosti skupiny Plavci a krasoplavců byl provoz aquacentra zahájen. MUDr. Bláha tehdy viděl v realizaci této stavby velký potenciál v rozvoji cestovního ruchu. A nespletl se! Za deset let navštívilo aquacentrum 650 000 osob a bazénem proteklo v průměru 93 milionů litrů vody. Závratná čísla, která jen dokazují, že tento stavební počin byla trefa do černého! Dostupné území, atraktivita Krušných hor, rozrůstající se Skiareál Klínovec a stále se zvyšující komfort v ubytování, poskytovaných službách i wellness nabídky v lázních dělají z aquacentra vyhledávanou možnost pro návštěvu a relaxaci.

Ke svému výročí dostalo aquacentrum letos velký dárek v podobě nového komplexu saun, který jsme pojmenovali saunový důl. Již jeho název napovídá, že architektonické ztvárnění se nese v duchu krušnohorské důlní tematiky. Však je také symbolicky věnován jako pocta zdejším horníkům. Jeho každodenní návštěvnost i nadregionální zájem ukazuje, že jsme vytvořili jedinečný stavební počin. Právě v kombinaci s aquacentrem tvoří nedílnou součást vůbec první lázeňské budovy zde v Jáchymově. Je to inspirující a zároveň zavazující v provozu i fungování celé budovy. Každodenní snahou všech, kteří se na provozu budovy podílí, se snažíme ctít odkaz minulosti a zároveň přinášet novinky i slibnou vizi budoucnosti.

Popřejme nejen aquacentru se saunovým dolem, ale celé této budově další roky úspěšného provozu a spokojené návštěvníky, kteří se k nám budou rádi a často vracet.

Tým Lázeňského centra Agricola


Fotka z otevření