rezervace: +420 353 831 111
8 - 10:00 10 - 14:00 14 - 16:00
Ušetřete 4 000 Kč

Ušetřete 4 000 Kč

Využijte státní příspěvek 4 000 Kč na lázeňský pobyt.

Na webu kudyznudy.cz si voucher snadno vygenerujete.

Jeho číslo pak zadáte při rezervaci pobytu.

Na více lázeňských pobytů můžete opakovaně uplatnit více voucherů.


Jaké podmínky je třeba splnit?

  • ubytování v hotelu Radium Palace
  • léčebný pobyt o délce minimálně 6 nocí
  • pobyt musí obsahovat minimálně 5 léčebných procedur
  • pobyt se musí uskutečnit do 31. prosince 2021
  • slevu lze uplatnit pouze pro osoby od 18 let s bydlištěm na území EU

Pro usnadnění výběru jsme pro Vás připravili přehled pobytů, splňujících výše uvedené podmínky:* Příspěvek nelze uplatnit na úhradu příplatků komplexní či příspěvkové lázeňské péče. Nabídka se vztahuje výhradně na přímé rezervace.

Zde najdete odpovědi na často kladené otázky.

Proč Lázně Jáchymov nyní opět přijímají vouchery, když je nepřijímaly?

Vouchery jsou jednou z pomocí lázeňským subjektům v covidové době. Úhrn všech takových pomocí, tedy hodnoty přijatých voucherů, ostatních dotací a kompenzací nesmí překročit stanovený limit. Ten bohužel není stanoven na jednotlivé lázně, ale na majetkově propojený podnik, který v našem případě tvoří Lázně Jáchymov a Luhačovice. Největší lázeňské uskupení v ČR s 2600 lůžky a 1200 zaměstnanci tak může čerpat stejně jako malý hotel s 60 lůžky. On kapacitu pomoci nikdy nevyčerpá a limit pro něj prakticky neexistuje, kdežto u naší skupiny se limit rovná objemu mezd za 1,5 měsíce… Díky složitosti a nepřehlednosti systému se jen těžko odhaduje, zda a jaký objem na přijímané vouchery vůbec vyjde, když bude poskytnuta pomoc z ostatních programů. Od vypuknutí krize se jen limit měnil 3x a o podmínkách a výsledných dotacích z ostatních programů nemluvě. Z ostatních programů by se nyní do uvedeného limitu už nejspíš nemělo nic započítat, a proto je možné jej celý převést do voucherů. Luhačovice mají nyní oproti Jáchymovu výhodu v léčení pacientů s postcovidým syndromem, kterých přibývá a pobytu v lázních se neobávají. Proto jsme se rozhodli tuto pomoc směrovat výhradně do Jáchymova, kterému chybí cizinci a pacienti po operacích, které se téměř na rok zastavily.


Proč přijímáme vouchery pouze pro hotel Radium Palace a ne pro ostatní kapacity?

Covid a s ním související propad poptávky nám v horizontu, kam lze nyní dohlédnout, dovolí provozovat jen Komplex Curie a Radium Palace. Curie se zaměřuje na léčení pojištěnců v režimu KLP a PLP, na které nelze vouchery využít a Radium Palace je primárně určen samoplátcům, tedy skupině, na níž vouchery míří. Navíc to je kapacita s největším výpadkem kvůli chybějící zahraniční klientele, a tak podpora prodeje prostřednictvím voucherů plní svůj primární cíl, tedy pomoci postiženým provozům.


Jaké objekty jsou nebo budou letos či v nejbližší době v provozu?

Aktuálně dovolí omezená poptávka a vládní zákazy provozovat pouze komplex CURIE. Hotel Radium Palace chceme otevřít v závěru dubna, kdy očekáváme opět umožnění samopláteckých pobytů. Otevření LH Běhounek zatím bohužel žádný termín nemá a jeho zaměstnance budeme rotovat na ostatních provozech do doby, než poptávky dovolí současný ekonomicky udržitelný provoz všech objektů. Zkušenost z loňského jara a léta, kdy byl 5 měsíců uzavřen Radium Palace nás poučila, že je třeba současně provozovat objekty, které jsou od sebe standardem vzdálenější, než byla loni střediska CURIE a Běhounek, aby bylo možné uspokojit poptávku v širší spektru úrovně ubytování a servisu.