rezervace: +420 353 831 111
Roušky, šijeme roušky

Roušky, šijeme roušky

Solidarita největší lázeňské skupiny nezná mezí. Stát selhal v dodávce ochranných prostředků, a tak se Lázně Jáchymov a Lázně Luhačovice semkly a začaly konat samy.

Pro své hosty i zaměstnance začaly improvizovat a roušky vyrábět vlastními silami a z vlastních zásob – nová prostěradla a další lůžkoviny i darem zakoupené látky v galanteriích padly na výrobu bezmála 300 kusů roušek například v Jáchymově. Nevěřili byste, kolik se našlo dobrovolníků z řad zcela jiných profesí, než jsou švadleny. Zdravotníci, housekeeping zaměstnanci, zaměstnanci stravovacích úseků, ale i administrativní pracovníci, ba dokonce i ředitelé hotelu pomáhali a činili se. Všichni odvedli zcela profesionální práci ve velmi krátkém časovém úseku.

Mohli si u toho zpívat: Roušky, šijeme roušky, čtverečky, puntíky i proužky. Vyjde, snad nám to vyjde, než nám ta dodávka z Číny přijde. Snad tím nejsme vládě k smíchu, v tomto dnešním lázeňském tichu.

Atmosféra lázeňského prostranství připomíná dobu stanného práva. Hosté téměř nevychází a ubylo jich díky vládnímu nařízení. 18.3. nastoupili na léčebné pobyty poslední pacienti, kteří v jáchymovských lázních ukončí svůj pobyt 5.4. Dne 19. 3. začalo platit usnesení vlády o zákazu vycházení ven bez ochranných prostředků a to zastihlo mnohé hosty nevybavené. Stejně tak, jako se vzorně postaráme o každého hosta do posledního dne jeho pobytu, tak se staráme i o dodržování přísných hygienických pravidel. Generálnímu řediteli se dokonce podařilo z obchodního řetězce Sportisimo obstarat větší množství sportovních nákrčníků, kterými zásobil oboje lázně. Jimi i ušitými rouškami tak můžeme bezprostředně vybavit klientelu, která patří v této pandemii k té nejohroženější, ale i zaměstnance, kteří jsou s hosty v každodenním kontaktu. Je příjemný pocit vědět, že stojíme při sobě a dokážeme operativně reflektovat i na výpadek dodávky ochranných prostředků a vzniklou a „díru na trhu“.

Všem, kdo se na výrobě roušek podíleli, patří velké poděkování!