Mistrovské pěvecké kurzy 2017

Mistrovské pěvecké kurzy 2017

Mistrovské kurzy v Jáchymově již počtvrté...

Opera a opereta patří k nejoblíbenějším žánrům v jáchymovských lázních. Je to dáno nejen charakterem lázeňské klientely, ale také příznivou akustikou koncertního sálu v hotelu Radium Palace****, kde se tyto koncerty nejčastěji konají. Tyto skutečnosti se před čtyřmi lety staly záminkou k uskutečnění prvního ročníku Mistrovských pěveckých kurzů.

Podstatou celé akce je pracovní setkání deseti mimořádně nadaných pěvců z různých koutů světa, kdy výběr účastníků probíhá v režii Opery mladých. V letošním roce se do finálního výběru probojovali pěvci z Polska, Itálie, Slovenska, Maďarska, Ruska, Francie a dokonce z tak exotických zemí jako je Čína nebo Írán. Vedení kurzů se ujme paní Irena Sylya z Panamy a George Tomas z USA.

Milovníci hudby budou moci tradičně nejen navštívit jednotlivé koncerty, ale také jednotlivé zkoušky, které budou probíhat v hotelu Běhounek. Týden plný skvělé opery a operety začíná ve čtvrtek 10. srpna klavírním recitálem v hotelu Běhounek, v úterý 25. srpna se můžete těšit na operetní koncert účastníků kurzu, rovněž v hotelu Běhounek. Slavnostní galakoncert účastníků kurzů se uskuteční ve čtvrtek 17. srpna v koncertním sále hotelu Radium Palace.

10.8.2017, čtvrtek 20:00, sál Radium Palace
KLAVÍRNÍ RECITÁL Z DĚL F. SCHUBERTA, F. LISZTA A J. SUKA // JIŘÍ HRUBÝ, PIANO
vstupné: 110 Kč

15.8.2017, úterý 19:30, sál hotel Běhounek
SLAVNOSTNÍ KONCERT ÚČASTNÍKŮ
vstupné: 130 Kč

17.8.2017, čtvrtek 20:00, sál Radium Palace
ZÁVĚREČNÝ GALAKONCERT ABSOLVENTŮ
vstupné: 150 Kč 

Těšíme se na váš zájem o tuto mimořádně kvalitní akci.
Vstupenky můžete již dnes rezervovat na adrese spainfo@laznejachymov.cz


IRENA SYLYA (Panama)

Slečna Sylya je respektovaná operní diva, která vede Master Classes v USA, Rakousku, Kostarice, Panamě, Itálii, Mexiku a v Peru. Mezi její učitele patří Elena Nikolaidi, Astrid Varnay, Renata Scotto, Paola Molinari a Franco Corelli. Studovala divadelní umění na Actors Institute of New York. Vedle své profese generální ředitelky Fundación Ópera Panamá (od roku 2008) produkuje opery, vyučuje zpěváky a režíruje operu LA TRAVIATA.

GEORGE THOMAS (USA)

Po ukončení své advokátní praxe se věnuje vyučování přírodní léčby. Po tříletém studiu přírodní americké medicíny v Severní Karolíně vedla jeho cesta k přírodním léčitelům v deštných pralesech Střední Ameriky, léčitelům v Africe, k budhistickým mnichům i k tradiční evropské léčbě. Jeho posláním je sdílet metody, nástroje a techniky, jež shromáždil tak, aby jim rozuměl každý a mohl je používat. George Thomas učí, jak změnit mysl změnou těla a jak změnit své tělo změnou mysli a jak obojí přivést do zdravého a šťastného stavu člověka. Pan Thomas objevil, že tyto jednoduché, nicméně výkonné metody mohou být neocenitelné pro zpěváky i atlety. Thomas vylaďuje nástroj operních pěvců – lidské tělo. Jedna z metod vyladění těla a uvolnění energie umožňuje volné vibrace těla s největším potenciálem. Pan Thomas také pracuje s uvolňováním trémy na jevišti a na zlepšení stavu účinkujících. Účastnil se Master Classes v Evropě, USA, Panamě, Mexiku a Kostarice. Pracuje také individuálně s operními hvězdami hlavních světových scén.

BRANKO LADIČ (SLOVENSKO)

Patří k mladé generaci slovenských dirigentů a klavíristů. Studoval na Konzervatoři v Košicích klavír u Ľudmily Kojanovej a dirigování u Jána Drietomského, později na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě dirigování u Ondreje Lenárda a Petra Feranca. Paralelně navštěvoval přednášky na Katedře hudební vědy Filozofické fakulty Univerzity Komenského, kde absolvoval doktorandské studium a kde od roku 2013 působí jako odborný asistent. V Opeře SND se představil asistencemi (Boris Godunov, Svatopluk, Její pastorkyňa, Netopýr, Salome) a dirigováním Donizettiho opery Lucrezia Borgia a dětské verze Mozartovy Čarovné flétny. Jako klavírista a korepetitor spolupracuje s předními sólisty a sborovými tělesy.