Lázeňské procházky

Lázeňské procházky


Vydejte se Severinovou stezkou Mlýnským údolím.

Když se řekne lázně, většina lidí si správně představí koupele, masáže, cvičení, pitnou kúru a další rozličné procedury. Součástí léčebného programu v Jáchymově jsou od nepaměti také procházky mimořádnou jáchymovskou krajinou. Svědčí o tom množství rozličných stezek a cest v kopcích, na které narazíte takřka na každém kroku.

Pravidelní návštěvníci jistě znají vycházku ke špitálnímu kostelíku, na dívčí skok, císařskou alejí nebo vzdálenější tajemný Popov s popovským křížem. Ale pojďme zpět do historie. O tom, že zdravotní procházky jsou nedílnou součástí lázeňského pobytu od počátku existence jáchymovských lázní svědčí cesta, která vede od Radium Palace až do Horního Žďáru v Ostrově. Lázeňští hosté jí korzovali již před 100 lety a svědčí o tom její pojmenování po prvním řediteli hotelu Radium Palace Severinovi. A není to cesta ledajaká. Vede tzv. Mlýnským údolím, kde v průběhu času od 16. století pracovalo na 11 vodních děl. Jáchymovské údolí bylo totiž díky energii potoka výrobní základnou pro Jáchymov i blízké okolí. Jedna ze zdejších papíren vyráběla tak kvalitní papír, že se z něj vyráběly bankovky a dokonce na něj část svého díla napsal J. S. Bach. Za její obnovu vděčíme skupině nadšenců z Jáchymova a Ostrova, kteří cestu zprůchodnili a průběžně jí udržují v dobrém stavu. Na všechny procházky můžete vyrazit sami nebo s naším průvodcem, který Vám během cesty poskytne zajímavý výklad a doporučí další možnosti, jak pobyt v lázních učinit ještě zajímavější.

Podrobné informace a program vycházek najdete ZDE, v tištěných programech, na nástěnkách hotelů nebo přímo u programových specialistek, které Vám doporučí další možnosti, jak zajímavě prožít volný čas v lázních.