Jak předcházet bolestem pohybového aparátu?

Jak předcházet bolestem pohybového aparátu?

S námi snadno!

Stáhněte si zdarma video, poradí vám naše zkušená fyzioterapeutka.


Často u našich hostů slýcháme:

Bolí mě záda! Bolí mě klouby!
Bolesti mi vystřelují do ramene, hlavy, nohou...
Mám strnulou krční páteř!


Onemocnění pohybového aparátu je nejčastější civilizační onemocnění. V mnohých případech si bolesti dokonce způsobujeme sami a to především sedavým zaměstnáním, špatnými pohybovými návyky či nesprávnou pohybovou aktivitou.

Jak tomu lze předcházet?

Vhodným pohybem, který můžeme provádět kdykoliv a téměř kdekoliv. Často stačí jen drobná změna jako například správné sezení u počítače nebo výměna těžké kabelky, zatěžující jen jednu polovinu těla za módní batůžek na obě ramena.

Naše zkušená a klienty velmi vyhledávaná fyzioterapeutka Líba Pecková pro vás připravila 3 instruktážní videa, ve kterých představuje snadné a velmi účinné cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie. Při dodržení všech zásad, Vám cvičení zlepší koordinaci, koncentraci a držení těla, zdokonaluje správné dýchání a také vede k harmonii duše a těla.

Pohyb je obrazem toho, jak používáme naše tělo, jak chodíme, sedíme, jak uskutečňujeme rozličné pohybové činnosti. Pohyb zrcadlí i naší psychickou pohodu. Každý z nás se pohybuje odlišně a jedinečně, pohyb nás zkrátka charakterizuje. Způsob jak se pohybujeme, je ovlivněn jednak genetikou, jednak prostředím, ve kterém jsme vyrůstali a ve kterém žijeme. Pokud jsme neměli to štěstí a nezdědili jsme kladný vztah k pohybu a ani jsme k němu v průběhu našeho života nebyli vedeni, nic není ztraceno a záleží jenom na nás, zda se rozhodneme pohybu věnovat právě teď.

Nikdy není pozdě! Stáhněte si video zdarma a začněte cvičit s námi!Libuše Pecková

průvodce cvičením


Pracuje jako fyzioterapeut v Léčebných lázních Jáchymov. Pro fyzioterapii se rozhodla, protože má ráda pohyb a vždy chtěla pomáhat lidem.

V Jáchymovských lázních pracuje s nadšením již 20 let. V rámci své práce se neustále zdokonaluje a studuje nové techniky. Dokonalost pohybu a jeho aplikaci do života čerpá ze sportů, které aktivně dělala. Jsou to hlavně bojové sporty judo nebo taiki. Ráda také lyžuje, plave a miluje horskou turistiku.