Lázeňské centrum Agricola

V roce 1905 byla ověřena radioaktivita a léčivé účinky zdejších důlních pramenů. Rok na to lze již považovat za oficiální vznik lázní. V roce 1911 pak byla slavnostně otevřena budova Kurhaus, dnešní Agricola. Tato nejstarší lázeňská budova nese jméno po doktoru Jiřím Agricolovi (Georgu Bauerovi), který v letech 1527– 31 zkoumal účinky zdejších minerálů.

K historické budově se v roce 2009 přistavělo moderní Aquacentrum Agricola, které bylo o deset let později rozšířeno o unikátní Saunový důl. Jde o komplex několika saun, jehož interiéry jsou inspirovány hornickou historií města a odkazují na unikátní místo získávání léčivé radonové vody. Společně lákají do srdce lázní aktivní návštěvníky Krušných hor a vytvářejí tak z Alp dobře známé spojení lázní a hor.

V Lázeňském centru Agricola stále najdete léčebnou část, kde jsou podávány radonové koupele a ostatní lázeňské procedury, jejichž nabídka se stále rozšiřuje. Vyzkoušet zde můžete i relaxační a zážitkové masáže nebo přísadové koupele. Za návštěvu určitě stojí i solná jeskyně, fitness centrum a solárium.

Občerstvit se můžete v Café Vital v mezipatře. Volný čas mezi procedurami nejlépe strávíte prohlídkou výstavy o historii města a lázní v ochozu nad vstupní halou.